СЛЕДЕТЕ НЀ
728x90

АКТУЕЛЕН МИГПовеќе од АКТУЕЛЕН МИГ

Volvo S60 претставен на стручната јавност

Лимузината со средна големина која лани премиерно беше претставена во караванска верзија сега е...

Субвенции да, ама какви?

Владата подготвува субвенции при купување на нови или користени возила. Кои мерки се предлагаат,...

Ford Македонија се пресели во нов дом

МИ-ДА Гранд Моторс веќе функционира на нова, совремна локација, а преселувањето е одбележано и...

Зошто поскапуваат новите возила

Сведоци сме дека со доаѓањето на секоја нова генерација на возилата, без исклучок, значи...

ВО СВЕТОТПовеќе од ВО СВЕТОТ

Peugeot 208: Потрес во „Б“ сегментот

Втората генерација на Peugeot 208 привлекува со современ изглед, одлично организирана внатрешност, палета од...

Новата Opel Corsa е прогласена за “Company Car Of The Year”

Читателите на Auto Bild го избраа компанискиот автомобил на годината по втор пат. Избираа...

BMW X5 M и BMW X6 M: баварските ракети, земја-земја

Со поддршка на 625 КС, третата генерација на луксузните SAV (Sports Activity Vehicle) и...

Honda e: Електрика во ретро дизајн

  Honda за неполна недела на салонот во Франкфурт ќе ја претстави сериската верзија...

Повеќе новости

Повеќе
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама