СЛЕДЕТЕ НЀ
Реклама

АКТУЕЛЕН МИГПовеќе од АКТУЕЛЕН МИГ

Македонија добива тркачка патека!

Сонот на секој мотоциклист но и автомобилист во земјава наскоро ќе стане јаве. Македонија...

Автомобил на годината во Македонија: дружење пред носење на одлука за победниците

Минатиот петок и сабота (07. и 08.) Националното жири за Избор на автомобил на...

Кореа Ауто Трејд ќе работи до крајот на годината

На прес конференција одржана во просториите на досегашниот импортер на Hyundai, беше разјаснета ситуацијата...

Peugeot 208: Модел наменет за сите

Пред домашната стручна јавност свечено беше одбележано доаѓањето на новата генерација на Peugeot 208...

ВО СВЕТОТПовеќе од ВО СВЕТОТ

Grandland X Hybrid4: Opel отсега и со 4×4 хибридна верзија

Опеловиот SUV  со средна големина во иднина, освен на бензин, ќе може да се...

Peugeot 2008: Повелете, сакате бензин, дизел или електрика

Новата генерација на комапктниот SUV покрај оригиналниот изглед нуди и цела низа напредни технологии,...

Toyota GR Yaris: Спортското срце на Yaris

Паралелно со претставувањето на целосно новиот Yaris, Toyota нé запознава и со неговата спортска...

Понуда на погонски системи – предности и мани

На пазарот на моторни возила се нудат разни погони кои често внесуваат доза на...

Повеќе новости

Повеќе
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама