СЛЕДЕТЕ НЀ

Актуелен Миг

Од ноќеска на полноќ: Бензинот поскап, дизелот поевтин – причина акцизата

Согласно движењата на цените на дериватите на светските берзи, регулаторната комисија за енергетика соодветно ги прилагоди цените на горивата кај нас. Во соопштението за нивната одлука...

Повеќе