Презентации

Светска промоција на Hyundai KONA (видео)

Светска промоција на Hyundai KONA (видео)

  SUV гамата на Hyundai од денес се збогатува со уште еден член кој доаѓа со нова естетика, проверена механика и современо конципирана опрема. Hyundai од денес има нов член во своето SUV семејство. Во рoдната земја е претставена KONA, урбан SUV наменет пред се за помладата популација. Под мотото „Современ Премиум“, како што и прилега на амбициозен проект од светски калибар, KONA и беше претст... »

Корејска триесетка со европски шмек

Корејска триесетка со европски шмек

  Сараево беше одличен домаќин на регионалната промоција на новата едиција на третата генерација на првиот модел со “i” префикс. Целосно новиот Hyundai i30 имавме прилика да го возиме низ живописните предели на Херцеговина. Hyundai е петти светски производител по големина. Стигнувањето до таа позиција подразбира присутност на сите поголеми светски пазари. Корејските стратези тоа д... »

Hyundai Tucson – Старо име за нови вредности

Hyundai Tucson – Старо име за нови вредности

  Регионалната презентација организирана во соседна Србија, имаше за цел да ги демонстрира можностите на новиот Tucson, кој ја носи тешката задача за наследување на исклучително успешниот iX 35. Дводневното дружење низ разни терени и услови во целост го оправда оптимизмот на првите луѓе на Hyundai одговорни за европскиот пазар.   Tuscon (Тусон) е новиот SUV-претставник на Hyundai во евро... »

Great Wall H6 – Кинески SUV по европски терк (видео + фото)

Great Wall H6 – Кинески SUV по европски терк (видео + фото)

  Кинеските производители воопшто не се брзаат со освојување на европскиот пазар. Нивното митско трпение и долгорочните стратегии се, како што ќе каже еден наш аналитичар, милениумски. Влезот до портите на Виена, ќе се освојува со Great Wall H6 – SUV со средна големина конструриран според евроспки вкус и произведен во Бугарија.     Во моментот кога производителот ќе одлучи во еден п... »

Ford Mondeo – Светскиот автомобил во напад на бундес лигата (видео + галерија)

Ford Mondeo – Светскиот автомобил во напад на бундес лигата (видео + галерија)

  Новиот Mondeo имавме прилика да го возиме на крајниот југ на Шпанија, во околината на Малага. Црвениот хечбек беше опремен со дизелски аграгат од 180 КС додека синиот караван со Ecoboost бензинец од 160 КС. Единствениот седан беше во бела боја а во него беше вградена хибридна технологија.   Прекрасен медитерански ден во Малага. На аеродромскиот паркинг наредени примероци од Ford Mondeo... »

Opel Insignia – Чекор кон врвот

Opel Insignia – Чекор кон врвот

  Во средната класа германските производители го водат главниот збор. Вистинската врвулица од високо квалитетни модели ја дополнува Opel со втората генерација на Insignia. Благо изведениот редизајн на надворешноста вешто го сокрива вистинските технолошки подобрувања. Дефинитивно Insignia сака да биде во друштво на серијата 3 на BMW, Audi A4 и мерцедесовата “C“ –класа. Нималку лесна задача, уш... »

Dacia Daster – Осовремување во сите правци

Dacia Daster – Осовремување во сите правци

Ако досега својот пазарен успех Daster го должеше на исклучително поволната цена, со новите интервенции романскиот кросовер добива нови адути за продолжување на првичниот успех. Романската Dacia се развива на начин на кој што веројатно и најголемите оптимисти од газдинското “рено“ не се надевале. СУВ моделот Daster во целава позитивна приказна има свој голем удел. Со него Dacia храбро влезе во рас... »

Nissan Qashqai – Предноста на првиот

Nissan Qashqai – Предноста на првиот

Целата приказна околу Qashqai почнува пред десетина години, кога одговорните од Nissan бараат достоен наследник на компактот Almera, кој би бил алтернатива на постоечките концепти од  Golf/Astra/Focus – класата, кои владеат на европскиот пазар. Во потрага по понуда на алтернитива на постојните претставници во компактната класа на автомобили, нисановите експерти дојдоа на идејата за исти изно... »

Close
AutoInfo на Facebook
Ви се допаѓа AutoInfo?