Претставен новиот суб-компакт на Kia

Претставен новиот суб-компакт на Kia

  Подолга поширока и пониска, со понуда од три бензиски и еден дизел со распон на моќност помеѓу 84 и 100 КС, четвртата генерација на Rio се спортивставува на лавината од европски новодејденци. Класата „околу 4 метри“ од летово ќе биде збогатена...

Пазете на горештините, дехидрирањето и пијанството се подеднакво опасни!

Пазете на горештините, дехидрирањето и пијанството се подеднакво опасни!

  Кога тргнувате на пат задолжително понесете свежа вода, таа е неопходна за организмот кој интензивно губи течности! Многумина не знаат дека дехидриран возач е подеднакво опасен за сообраќајот како и пијаниот возач. Возачите често го подценуваа...

Speedster и Shooting Brake се новите членови на семејстово, Aston Martin Zagato

Speedster и Shooting Brake се новите членови на семејстово, Aston Martin Zagato

  Shooting Brake e најновиот од четирите верзии на Aston Martin Vanquish, кој со беџот на Zagato ќе бидат произведени во севкупно 325 примероци и четири верзии на каросеријата. Aston Martin ги прикажа првите фотографии на новите модели Vanquish Zagato Speedster и Shooting Brake. Овие два автомобила им се придружуваат на  претходно претставенит...

Mercedes Turismo: туристички автобус од најновата генерација

Mercedes Turismo: туристички автобус од најновата генерација

  Новиот Mercedes Turismo доаѓа како наследник на популарниот автобус кој беше продаден во повеќе од 26.000 примероци. Располага со 456 КС и 2.200 Nm. По инвестицијата од околу 400 милиони евра, Mercedes ја претстави потполно новата генерација на автобуси од високо-туристичка класа, „туризмо“. Од Mercedes уверуваат дека се работи за автобус ко...

Може и вака, што фали?! (видео)

Може и вака, што фали?! (видео)

  Знеме дека во цел свет Lamborghini се купува за престиж или пак за ултимативни спортски доживувања. Дали можеби грешиме? Lamborghini Murcielago има централно вграден V12 мотор со 580 КС. Може да оди и преку 330 км/ч. Прекрасно, ќе каже на тоа гордиот сопственик од околината на Сиднеј, но мене ми треба превоз на сено и јариња! Чаре? Апаратот ...

Close
AutoInfo на Facebook
Ви се допаѓа AutoInfo?