СЛЕДЕТЕ НЀ
autoinfo

Видео

Дедо Мраз малку се заборави… [видео]

 

И ние би, зад воланот на Lancia Stratos.

Интересно видео за Божиќ пристигна од Велика Британија, во кое Дедо Мраз, разнесувајќи ги подароците со Lancia Stratos, малку се подзаборавил зад воланот.

А кој би можел да одолее на оваа рели ѕвезда од ’70-тите со 2,4 литарски V6 мотор која има три титули и 18 победи во светскиот рели шампионат.

Погледнете ги нејзините можности во рацете на Дедо Мраз.

 

 

 

 

 

Реклама
Реклама
Реклама

Интересно

Повеќе од Видео