СЛЕДЕТЕ НЀ
autoinfo

Видео

Германците лажат и за Audi S8 [видео]

 

Уште на почеток да ви кажеме дека не е тоа што мислите, бидејќи Audi S8 нема дизел мотор.

Суперлуксузната лимузина во својот долг нос има 4,0 литарски твин-турбо V8 бензинец кој развива 571 KS и 800 Nm.

Сета таа сила Audi S8 преку осумстепен автоматски менувач ја испраќа на сите четири тркала, притоа, според Германците, забрзувајќи до 100 километри на час за 3,8 секунди.

Но екипата на медиумот Auditography одлучила да ги испроба сите можности на перјаницата од Инголштат, при што дојде до интересен резултат…

 

 

 

 

 

 

 

Реклама
Реклама
Реклама

Интересно

Повеќе од Видео