СЛЕДЕТЕ НЀ

Мотоцикли

Suzuki GSX-S1000 доби нов мотор и подобри спецификации

 

Suzuki претстави подобрена верзија на GSX-S1000. Новата машина сега е помоќна од било кога досега.

Стариот GSX-S се покажа како многу популарен благодарение на комбинацијата од моќ и цена, но неодамна неговите најголеми ривали се одалечија.

Со цел да го решат овој проблем, Suzuki одлучи да го доведе GSX-S на исто ниво со конкуренцијата.

Овој супербајк има 999cc inline four мотор кој претрпе значитени промени. Моќноста е зголемена а намалена е емисијата на штетни гасови.

Моторот има нови intake/exhaust camshafts како и нова воздушна кутија. Резултатот е зголемување на моќноста од 148 на 150 bhp. На моторот му се приклучи и … (интегралниот текст ТУКА)

 

 

 

Реклама
Реклама

Интересно

Повеќе од Мотоцикли