СЛЕДЕТЕ НЀ

Мотоцикли

Honda направи промени кај NC750X, X-ADV за 2021, плус CB1000R и CB125R

 

Honda ги претстави подобрените верзии на NC750X и X-ADV за 2021 година. Двете машини користат 58bhp, 750cc parallel-twin мотор како и DCT менувач кој последен пат го видовме кај скутерот Forza 750.

NC750X ги комбинира лесноста во управувањето и практичноста која ја има кај скутерите заедно со убавината на мотоциклите.

Кај новите модели пократок е опсегот кај првите три брзини а исто така и за 6 килограми е помала неговата тежина.

Промените кои се направени кај првите три брзини допринесоа и за помала потрошувачка на гориво.

Нов „ride-by-wire“ систем значи и додавање на три режими на возење: Sport, Rain и Standard. И контролата на тракцијата е прилагодлива.

И тука имате три опции а доколку сакате можете целосно да ја исклучите. Кај оваа машина Honda исто така го … (инегралниот текст ТУКА)

 

 

 

Реклама
Реклама

Интересно

Повеќе од Мотоцикли