СЛЕДЕТЕ НЀ

Мотоцикли

E-Power Roadster концептот на BMW е можеби токму она што недостасува

Во изминативе две години, BMW тивко работи на мотоцикл кој ќе има електричен погон.

Резултатот е ова: E-Power Roadster концептот, еден вид на машина која се наоѓа некаде на половина помеѓу DC Roadster концептот кој го видовме на почетокот на оваа година и евентуалниот електричен мотоцикл кој би можеле да го видиме во блиска иднина.

Оваа машина некако повеќе изгледа како да е склопена од неколку различни мотоцикли. Предниот дел доаѓа од S1000R додека пак задниот дел од R1200RS.

Рамката е специјално направена додека пак за моќноста е позајмен дел кој доаѓа од автомобилскиот сегмент на BMW.

Моќен како S1000RR

Можеби ви изгледа чудно но на крајот имаме мотоцикл кој тежи 290 килограми, што воопшто не е лошо за прототип на електричен мотоцикл кој има … (интегралниот текст ТУКА)

 

 

 

 

 

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама

Интересно

Повеќе од Мотоцикли