СЛЕДЕТЕ НЀ

Мотоцикли

Custom Ducati Hypermotard

 

Кога имав 8 години, мојата мајка имаше пријател која имаше Honda Monkey и CB400, вели Хорхе Родригез.

Во тоа време Португалија имаше многу 50cc, старомодни мотоцикли кои изгледаа како да се од друга планета.

Пријателот на мајка ми дозволи да се качам на Monkey и од тогаш се заразив со мотоциклите.

Чуството кое тогаш го имав можам наједноставно да го опишам само како „слобода и среќа“. Често гледаме вакви мотоцикли кои се изработуваат во елитни гаражи.

Но некогаш и домашниот рецепт е едноставно неодолив. Хорхе Родригез е софтверски инжинер кој во својата гаража сака да прави мотоцикли. Инспириран од Роналд Сандс и Holographic Hammer, Родригез досега има направено неколку мотоцикли, меѓу кои се … (интегралниот текст ТУКА)

 

 

 

 

 

Реклама
Реклама
Реклама

Интересно

Повеќе од Мотоцикли