СЛЕДЕТЕ НЀ
autoinfo

Интересно

Златен Ferrari за Златан

 

Златан Ибрахимовиќ се почести за роденденот со златен Ferrari SF90 Stradale.

Шведската фудбалска легенда е еден од најдрагите гости во Маранело каде се наоѓа високо на листата за нивните ексклузивни малосериски модели.

Овојпат тој се одлучи за нешто навистина уникатно – си го честиташе сам себе четириесеттиот роденден со специјален подарок – златен Ferrari SF90 Stradale.

Автомобилот што во целост му одговара не само на името, со сите дополнителни модификации чини 430.000 евра.

 

 

 

 

Реклама
Реклама
Реклама

Интересно

Повеќе од Интересно