СЛЕДЕТЕ НЀ
728x90

Забава

Suzuki Jimny „на јаже“ со Mercedes AMG G63

 

Што ќе се случи кога ќе се стават на „јаже“ еден спортив друг малиот јапонец со горостасниот германец. Резулатат е горе-долу (не) очекуван!

Дали мал јапонски теренец може да си ја измери силината со постар но сериозно набилдан германец?

Јасно, говориме за светскиот хит Suzuki Jimny и и опеаниот теренец Mercedes AMG G63.

Освен очигледната разлика во димензиите, мала разлика има и во моторите – германецот испорачува големи, многу големи 585 КС додека јапонецот со своите 100 коњи е малку, нели поскромен.

Колегите од CARWOW го зиведоа овој необичен тест а резултатите може да се видат на видеото подолу.

 

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=P50n1zOXRME&t=82s[/tube]

 

 

 

 

 

Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама

Интересно

Повеќе од Забава