СЛЕДЕТЕ НЀ

EV

Opel ја освои наградата „Car Connectivity Award 2019“

Иновативната предна камера на Opel ја освои наградата „Car Connectivity Award 2019“која ја доделуваат читателите на  „auto motor und sport“ и подкастoт Moove.

Системот, кој се нуди во предводникот на Opel, моделот Insignia и најпродаваниот компактен модел Astra, беше победник во категоријата „ѕвезда според цената“.

Предната камера на германскиот автомобилски бренд веќе освои многу награди во претходните генерации и е стандардна опрема во неколку модели.

Тоа е клучна компонента на бројните системи за помош на возачот, како што се предупредување за преден судир и возење во сопствената лента.

„Opel отсекогаш ја правеше достапна иновативната технологија за широка база на клиенти“,на доделувањето на наградите во Штутгарт изјави  Харалд Хампрехт, заменик претседател за комуникации.

„Популарната предна камера е одличен пример. Ние сакаме да им понудиме на нашите клиенти автомобили што се напредни, безбедни и удобни.

Читателите го сакаат истото, па затоа сме особено задоволни што ја освоивме оваа награда “.

Оваа година беше шести пат читателите на „auto motor und sport“ и Moove да ги избираат победниците на „Car Connectivity Award“.

Тие можеа да избираат од автомобили и технологии во 11 категории, од „телефонска интеграција“ и „ѕвезди според цените“ до „поврзани е-автомобили“. Повеќе од 12.000 читатели и корисници годинава учествуваа во изборот.

 

Реклама
Реклама

Интересно

Повеќе од EV