СЛЕДЕТЕ НЀ
728x90

Инфо

Fiat 500 семејството е во одлична форма

Само на европскиот пазар пласманот на тричленото семејство на Fiat 500 ја достигна јубилејната бројка од три милиони примероци.

Три милионитиот примерок пласиран на европскиот пазар е моделот Fiat 500C Star. Тоа е веста на денот која доаѓа од маркетинг службите на италијанско-американската корпорација.

Основниот модел Fiat 500, надополнет со сестраниот моноволумен 500L и кросоверот 500X, најдобро се продава во родната Италија но подеднакво е баран и на пазарите на Велика Британија, Франција, Германија и Шпанија.

Италијаните се посебно горди на легендарниот Fiat 500 кој е олицетворение на стил и имиџ но исто така и на динамичност и окретност.

Непрекинатото осовременување и апликацијата на нови технологии, на легендата и овозможуваат вонвременска димензија регрутирајќи така постојано нови генерации на лубители.

Претставен во 2014 година и сеуште свеж и актуелен, Fiat 500X ги живее своите рекордни години. Можноста за интегрален погон (изработен во соработка со Jeep) како и двата нови мотори од серијата Fire Turbo од 1.0 и 1.3 литри со 120 односно 150 КС, искомбинирани со богати пакети на опрема, ќе умеат да ги задоволат и најистенчените вкусови.

Третиот член на семејството, 500L кој се произведува во Крагујевац, обновен е во 2017 година, носи карактер на моноволумен наменет за млади семејства, со таа разлика што сепак се работи за карактеристичен имиџ својствен само на италијанскиот производител.

Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама

Интересно

Повеќе од Инфо