СЛЕДЕТЕ НЀ

Мотоцикли

Ducati го престави Diavel Lamborghini

 

Ducati престави лимитирана верзија на Diavel 1260 во чест на сестринската компанија, Lamborghini.

Ducati Diavel Lamborghini ќе биде произведен во само 630 примероци во чест на Lamborghini кој беше формиран во 1963 година.

Секој од мотоциклите ќе има компоненти изработени од јаглеродни влакна како и посебен број.

Машината е офарбана во боја наречена „Gea green“, исто како и Lamborghini Sián FKP 37 кој беше преставен минатата година.

Автомобилот исто така служи и како инспирација за златната рамка, бандажи и врвот на издувот.

Моторот е во согласност со Euro5 стандардот а машината е опремена со Öhlins суспензија напред и позади како и Brembo сопирачки. Моќноста која доаѓа од 1262cc Testastretta моторот останува … (LINK кон инегралниот текст)

Реклама
Реклама

Интересно

Повеќе од Мотоцикли