СЛЕДЕТЕ НЀ

Мотоцикли

Damon Hypersport Pro се продаде за само четири дена

Иновативниот Damon Hypersport Pro се продаде за само четири дена а Канадската компанија откри дека планира да инвестира во негово производство.

Првата пратка од новиот Damon Hypersport Pro според информациите се продаде за само четири дена.

Ова ја натера компанијата да вложи дополнителни средства во негово производство.

Канадската старт ап компанија стана една од најозборуваните за време на „Consumer Electronics“ шоуто кое се оддржа во Лас Вегас минатата година кога за прв пат го претстави електричниот супербајк, Hypersport, кој има високит перформанси и нула емисија на штетни гасови.

Машината има 200 коњски сили и максимална брзина од 321 км/ч. Со едно полнење можете да поминете помеѓу 300 и 400 километри.

Благодарение на радарот кој го има овој мотоцикл, возачот има целосен … (LINK кон интегралниот текст)

 

 

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама

Интересно

Повеќе од Мотоцикли