СЛЕДЕТЕ НЀ

Мотоцикли

BMW Motorrad ќе ги додаде моделите М на својата линија на мотоцикли?

Интересна информација која ни пристигнува од САД.

Еве една интересна вест која ни пристигна од нашите колеги од Visordown.

Се чини дека BMW Motorrad ќе се изедначи со главната компанија во однос на именувањето на новите модели.

Наскоро би можеле да видиме неколку мотоцикли кои ќе го имаат уникатното „М“ лого на Баварската компанија.

Тоа веќе се наоѓа кај познатите автомобили како што се М3 купе и М5 седан.

Први мотоцикли кои ќе имаат „М“ спецификации најверојатно ќе бидат S1000XR и R1250GS. Секако, 2020 BMW S1000RR супербајк веќе има достапен „М“ пакет кој вклучува тркала изработени од јаглеродни влакна како и уште неколку … (интегралниот текст ТУКА)

 

 

Реклама
Реклама
Реклама

Интересно

Повеќе од Мотоцикли