СЛЕДЕТЕ НЀ

Мотоцикли

BMW ги претстави R 18 Transcontinental и R 18 B

 

Со новиот R 18 Transcontinental, BMW ја надополнува својата R 18 фамилија со т.н. голема американски турер. На овој модел се надоврзува и т.н. бобер, модел кој е именуван едноставно како R 18 B.

Како и основниот модел и овие модели ја комбинираат можта на големиот боксер мотор со концептот на класична шасија базиран на легендарниот модел од минатото а надополнет со ексклузивна опрема и стилски ретро дизајн.

Ова го прави R 18 Transcontinental идеален за долги патувања и тоа токму за патиштата низ Америка, во американски стил, се разбира.

Специјалните карактеристики кои ги има овој модел вклучуваат предна маска со висок визир, дефлектор и браници. Во кокпитот има 4 аналогни инструменти и 10,25 инчен TFT екран во … (интегралниот текст ТУКА)

 

 

 

 

 

Реклама
Реклама

Интересно

Повеќе од Мотоцикли