СЛЕДЕТЕ НЀ

Во светот

Aston Martin за 7,7 милиони долари (фото галерија)

Специјална можност за најверните клиенти на Aston Martin која може да ја искористи само еден – да се купи резиденција дизајнирана токму од британскиот производител на автомобили.

Имотот се наоѓа на местото Силван Рок во долината на реката Хадсон на периферијата на Њујорк.

Распослан е на дури 22 хектари површина, а самиот дом за живеење е предвидено да има 556 квадратни метри.

Главниот објект со четири спални соби и шест бањи ќе има впечатлива и футуристичка форма со црни површини, аголен покрив и огромни стаклени површини.

Во стакло е и гаражата за три автомобили, што ќе му овозможи на идниот сопственик да им се восхитува на своите возила.

Предвидени се уште и базен од 81 квадратен метар и три помошни објекта за гости со вкупен простор од 1.46 квадратни метри.

Сликата треба да ја заокружат луксузна куќичка на дрво, градина за одгледување зеленчук и мноштво патеки за пешачење.

Сето ова треба да биде изградено до 2022 година, а ако некој сака Aston Martin во пакет (но со доплата) може му испорача и DBX во инокс црна боја која се вклопува во целокупниот амбиент.

Aston Martin не е ново име во светот на дизајнирањето домови – веќе дебитираше со апартманите во една зграда во Мајами, Флорида, кои ги распродаде по цени кои почнуваа од 600.000 долари за 65 квадрати.

 

 

 

Реклама
Реклама
Реклама

Интересно

Повеќе од Во светот