СЛЕДЕТЕ НЀ

Мотоцикли

Aprilia Tuareg 660 во жесток напад на T7

 

Aprilia конечно се враќа во adventure tourung сегментот и тоа со сериозна конкуренција на Yamaha Tenere 700.

По долгите најави и извесноста дека на база на новиот 660cc агрегат, Aprilia планира широка гама на мотоцикли.

Конечно минатата недела производителот од Италија го претстави новиот Tuareg 600 со што најави уште посериозна битка во јаката конкуренција во овој сегмент.

Дизајниран, пред се, да одговори на потребите надвор од асфалтните патишта овој туринг мотор се гордее со својата тежина.

Aprilia на својот официјален сајт, каде ги претставува деталите за Tuareg 660, вели дека … (интегралниот текст ТУКА)

 

 

 

 

 

Реклама
Реклама

Интересно

Повеќе од Мотоцикли