СЛЕДЕТЕ НЀ

Видео

Трицикл со четири тркала од 200.000 евра [видео]

 

Ретко кој има слушнато за француската работилница Lazareth која се занимава со мото преработки, иако постои цели 23 години.

Но кога еднаш ќе се види некое дело на нејзините 9 вработени, не се заборава. Не може и да се сака. Зошто, ќе ви покаже видеото.

Ние само накратко ќе го илустрираме со податокот дека овој трицикл со четири тркала наречен Wazuma V8M има 4,7 литарски мотор од Maserati со 460 KS.

Ако ве бендисува јавете им се веднаш оти ќе направат само десет – по цена од 200.000 евра секој.

 

 

 

 

Реклама
Реклама

Интересно

Повеќе од Видео