СЛЕДЕТЕ НЀ

Во светот

Играчите на Реал добија нови автомобили

 

Audi, се разбира – германскиот производител соработува со кралскиот фудбалски тим уште од 2003 година и од тогаш сите негови играчи и тренерот на првиот тим возат модели од марката со четирите прстени.

Audi редовно ги снабдува фудбалерите на славниот шпански тим со најновите и атрактивни свои модели. А тие, согласно имиџот на Реал, нималку не се скромни – секогаш бираат моќно, брзо, скапо…

Најчесто тоа се големите SUV модели како Q7 и Q8, за кои се одлучија дури 12 играчи, а еден избра RS Q8.

Исто така само еден се одлучи за Q5, а двајца за електричниот e-Tron Sportback.

Во Реал има и љубители на брзите лимузини и каравани.

Eден фудбалер се реши за RS 7 Sportback, а двајца за RS 6 Avant. Нешто поскромни беа четворица, чиј избор беше A7 Sportback.

 

 

 

 

 

Реклама
Реклама
Реклама

Интересно

Повеќе од Во светот