СЛЕДЕТЕ НЀ

Авто Спорт

Давид Малиновски со премиерна победа на TWINGO CUP

По доминацијата на Мартин Делев изминатите три трки, денеска на патеката „Ушче“ во Белград триумф на Давид Малиновски во рамки на TWINGO CUP.

Малиновски до победата дојде со вкупно време од 33:18,951 минути, пред Емил Нацка, кој доцнеше само 0,226 секунди.

Место на подиумот имаше и за третопласираниот Слободан Трајковски.

Делев, трикратниот победник сезонава, во Белград финишираше на четвртото место, додека петти беше Иван Стефановски.

Тројца возачи не ја завршија трката, а тоа се Томас Трајановски, Александар Кочевски и Ангелче Стојковски.

TWINGO CUP продолжува со петтата трка сезонава, што ќе се одржи во Кичево од 20 до 22 септември.

 

Реклама
Реклама

Интересно

Повеќе од Авто Спорт