СЛЕДЕТЕ НЀ
autoinfo

Видео

(ВИДЕО) Тоа е тој поглед кога се возите со светски рели првак

Како изгледа едно „нормално“ возење со двојниот светски првак во WRC, Валтер Рорл?

Не знаеме како овој (не)среќник успеал да седне на совозачкото место на Porsche 991 Rurbo S со 585 КС. Промотивното возење е направено 2016 година, во склоп на Rallye Deutschland, во WRC.

Искрено, сакав да напишам уште некоја информација за самото возило или трката, … но, секако,  ќе ризикувам да деконцентрирам од изразаот на лицето под кацигата. Тој поглед говори подобро отколку илјада снимки!

 

 

Реклама

Интересно

Повеќе од Видео