Забава

Suzuki Jimny „на јаже“ со Mercedes AMG G63

Suzuki Jimny „на јаже“ со Mercedes AMG G63

  Што ќе се случи кога ќе се стават на „јаже“ еден спортив друг малиот јапонец со горостасниот германец. Резулатат е горе-долу (не) очекуван! Дали мал јапонски теренец може да си ја измери силината со постар но сериозно набилдан германец? Јасно, говориме за светскиот хит Suzuki Jimny и и опеаниот теренец Mercedes AMG G63. Освен очигледната разлика во димензиите, мала разлика има и во моторите... »

Транспортери со педигре

Транспортери со педигре

  Комбинираните превозни средства се исклучително вешти во превозот на патници или роба. При таква практичност многу малку внимание се посветува на естетиката, … но, почекајте да видите што предлага рускиот дизајнер Никита Аксионов! Комбињата како да се осудени само на работа. Никој не обрнува внимание на нивната естетска димензија. Добро, скоро никој. Во Русија живее, и на фотошоп црта... »

Пурпурниот сон на финскиот возач

Пурпурниот сон на финскиот возач

  Преработката на полувлекачот Actros 2663 во специјално декорирана верзија, го чинело возачот Арто Симеола 6.000 работни часови и влог од цели 450 илјади евра. Низ Западна Европа превозниците мака мачат да дојдат до квалитетни професионални возачи. Од другата страна на оваа вистина стојат вистински професионалци кои се толку посветени на својата работа што не жалат труд и пари за да си го на... »

Видео од чиј звук се тресат колената

Видео од чиј звук се тресат колената

  Како звучи тркачки подготвено Ferrari 550 Maranello GT кога фуриозно ќе се впушти во совладување на брдската патека? Брдската патека Кроноскалата дел Ревентино е малку позната, но затоа натпреварувачкиот Ferrari 550 Maranello GT не мора посебно да се претставува. Неговиот V12 мотор сместен во носот, во ова издание располага со непозната бројка на коњски сили, но тоа и не е така важно. Иако ... »

Најголемиот билборд на светот е …

Најголемиот билборд на светот е …

  Огромниот билборд за новиот Ford EcoSport во Мадрид, Шпанија кој беше изработен за промоција на EcoSport на европскиот пазар, влезе во Гинисовата книга на рекорди. Ford официјално влезе во Гинисовата книга за рекорди за поставен најголем билборд во светот, откако го откри рекламниот постер за своето најново теренско возило Ford EcoSport кој се простира на вкупна површина од 5.265 м2 Тоа е е... »

Како да се продаде Honda Accrod од 1996 година?

Како да се продаде Honda Accrod од 1996 година?

  Обидот да и помогне на својата девојка во продажбата на користена Honda Accord за малку ќе завршеше со изненадувачка цифра. Кога девојката на извесен Макс Ланман решила да ја продаде својата Honda Accord произведена во 1996 за цена од $499, тој решил малку да помогне за да се подигне цената на барем $1.500. Помошта на момчето, инаку режисер по струка, се состоела во изработка на видео спот ... »

Тетрис во вашиот автомобил?! (видео)

Тетрис во вашиот автомобил?! (видео)

  Бескрајното чекање во автомобил не мора да биде досадно. Рускиот GAZelle Next е лесно комерцијално возило кое првенствено се користи за работа, најмногу за испорака на помали пратки. Сепак, квалификувани програмери имаат вметнато внатре и дел од кодот кој овозможува играње на добро позната игра Tetris, и тоа ни помалку ни повеќе туку на контролниот дисплеј! Се разбира, оваа опција не е лесн... »

Ултимативна кујна на тркала

Ултимативна кујна на тркала

  Jamie Oliver место на шпорет ќе готви на Land Rover Discovery. Познатиот кувар Џејми Оливер и британскиот производител Land Rover остварија интересна соработка, каде моделот Discovery го претворија во подвижна кујна. Во автомобилот може да се најде скара, шпорет, тостер, машина за мелење месо … Инженерите направија интересни промени во моделот Discovery. Зад знакот на предната страна ... »

Вистинскиот теренец ни плимата не може да го сопре

Вистинскиот теренец ни плимата не може да го сопре

  Епска трка меѓу пливачи и теренец. Токму ова ни го сугерира новото промотивно видео кое доаѓа од Land Rover. На видеото може да се види дуел во стилот на Top Gear, така што новиот Range Rover се натпреварува со спортското дуо, Keri-anne Payne и Ross Edgley. Почетокот на трката е на брегот на плажата во Бантам, а целта е оддалечена 1.5 km и се наоѓа на островот Бург. Плимата доаѓа, а тоа во ... »

Видео за Гинисов рекорд: Возеше 200 km/h на скии

Видео за Гинисов рекорд: Возеше 200 km/h на скии

  Поранешниот скијач Грахам Бел, кој е познат по својот авантуристички дух, сега на листата на екстремни достигнувања додаде подвиг кој ќе влезе во Гинисовата книга на рекорди.   Имено, тој беше доволно “луд“ да се согласи на предизвикот кој допрва може да го прослави низ светот, но, секако, со тоа ќе помогне да се промовира и луксузниот караван на Jaguar, моделот XF Sportbrake. Ако се о... »

Page 1 of 20123»
Close
AutoInfo на Facebook
Ви се допаѓа AutoInfo?