Тестови

Mazda 3 SkyActiv G: Горниот дом на „Ц“ класата

Mazda 3 SkyActiv G: Горниот дом на „Ц“ класата

  Новата „тројка“ на Mazda успешно ја најавува технолошката револуција која ќе доминира кај јапонскиот производител во наредниот период. Ние ја возевме најопремената верзија со бензинец од два литра и 122 КС. Ако за VW Golf важи вистината дека е најпопуларен и најпродаван компактен модел, тогаш за јапонскиот двоец Mazda 3 и Honda Civic исто така важи фактот дека се за едно скалило над него. Н... »

Kia Ceed 1.0 T-GDi: Помал мотор, поголема силина, помала потрошувачка

Kia Ceed 1.0 T-GDi: Помал мотор, поголема силина, помала потрошувачка

  На ценовните листи на домашниот импортер од недамна се појави Ceed опремен со мал турбо мотор од 120 КС кој е поскап но и посилен од класичниот 1.4 литарски бензинец. „Даунсајзингот“ е во мода. Речсиси нема производител кој класичните атмосферски мотори не ги заменува со видно помали турбо бензинци. За да ја личи целата приказна „маливе“ вриштат од примена на нови технологии. Тука се испреп... »

Volvo V60: Караван кој е многу повеќе од тоа

Volvo V60: Караван кој е многу повеќе од тоа

  Volvo својот караван со средна големина, V60 го нуди со целосно нова естетика, високо ниво на безбедносна опрема и палета од еколошки мотори. Го возевме дизелот со 150 КС и ниво на опрема, Momentum. Лего коцкичките се веќе минато. Барем кога е во прашање моделирањето на шведските возила. Volvo со караванскиот V60 прави вистински естетски пресврт. Ако го тргнеме знакот, ретко кој би го погод... »

Скопје-Битола-Скопје со Peugeot 508

Скопје-Битола-Скопје со Peugeot 508

  Во организација на „Еуроимпекс“, регионален и домашен  импортер за Peugeot возилата, имавме можност практично да се увериме во капацитетите на новиот Peugeot 508. Четири прекрасни примероци на новиот Peugeot 508 нестрпливо чекаа пред салонот на „Еуроимпекс“ за да ги одведат стручните новинари, од Скопје до градот на конзулите, Битола. Две бензиски опции со 180 и 225 КС заедно со два ди... »

Hyundai Tucson 1.6GDi 2WD: Благ редизајн на добриот познаник

Hyundai Tucson 1.6GDi 2WD: Благ редизајн на добриот познаник

  Третата генерација на SUV- хитот на Hyundai минатата година доби благо затегање на борите што ќе му помогне да го задржи големиот интерес и одличните продажни резултати. Пазарот на SUV возила безмалку две децении е во континиурана експанзија. Купувачите најчесто се одлучуваат за робусните SUV/кросовер изведби кои во едно ги спојуваат сите позитивни особини на караваните и моноволуменските и... »

Традицијата и совремноста се сретнаа во новиот Ford Focus

Традицијата и совремноста се сретнаа во новиот Ford Focus

  Четвртата генерација на Focus е изградена врз нова платформа, ја движат серија трицилиндрични турбо мотори, сериски доаѓа со цела низа на безбедносна опрема и има нова естетика. Ја возевме верзијата со бензинец од 125 КС и ниво на опрема Titanium Bussines. Ford произведува возила – одамна! Кога ние правевме црешови топчиња тие воведуваа линиско производство на автомобили. Таа историск... »

Volvo XC40: Шведски гени во компактно пакување

Volvo XC40: Шведски гени во компактно пакување

  Актуелниот носител на најпрестижната автомобилска титула во Европа го возевме во верзија со дизелски мотор од 190 КС, 8-степенска автоматика и збогатено, Inscription ниво на опрема. Volvo е автомобилски производител со изразито својствен профил. Првата асоцијација за шведскиот производител јасно упатува кон безбедноста. И класичната, речиси безвременска димензија на обликот. За илустрација,... »

Kia Ceed 1.4 MPi: Автомобилски национални интереси

Kia Ceed 1.4 MPi: Автомобилски национални интереси

  Новата, трета по ред генерација на Ceed е одличен доказ дека по пристапна цена суште може да се набави возило наменето за задоволување на универзалните семејни потреби. Веќе стана пракса – новите модели доаѓаат со значително зголемени цени! Производителите своето однесување го правдаат со задоволување на сé построгите еколошки норми, како и со зголеменото ниво на безбедносна опрема ко... »

Jaguar XE 2.0 d: Успешно пренесување на благороднички гени

Jaguar XE 2.0 d: Успешно пренесување на благороднички гени

  Мерено според големина класичните лимузини на Jaguar се бележат со XE, XS и XJ. Ние поминавме неколку денови со најмалиот модел опремен со дизелкси агрегат од 180 КС, погон само на задната оска и ниво на опрема, Prestige. Со Jaguar XE 2.0 d ова не ни е прво тестно дружење. При промоцијата на моделот пред речиси три години имавме прилика детално да се запознеме со безмалку идентичен модел (о... »

Kia Sportage 1.6 CRDi First Edition: Технолошка мускулатура

Kia Sportage 1.6 CRDi First Edition: Технолошка мускулатура

  Додека останатите балкански пазари сеуште чекаат на пристигнувањето на Kia Sportage (моделска година 2019) ние ја тестиравме дизелската верзија збогатена со сета расположива опрема. Старата вистина која вели, купувајте автомобил од производител на кого добро му оди, се обидовме да ја провериме во пракса. Се разбира, овде мислиме на четвртата генерација на SUV претставникот на Kia со средна ... »

Page 1 of 6123»
Close
AutoInfo на Facebook
Ви се допаѓа AutoInfo?