Мотоцикли

Curtiss Zeus V8: Електричен мотоцикл со батерии во V8 формација

Curtiss Zeus V8: Електричен мотоцикл со батерии во V8 формација

  Наредната година, Curtiss, американскиот производител на електрични мотоцикли, ќе го лансира прототипот Zeus V8 кој има сет од батерии распоредени во облик на погонски V8 мотор. Електричниот мотоцикл со минималистички ретро облик веќе може да се нарача по цена од 75 илјади долари. Производителот гарантира испорака во наредната година. Иако никој не очекува некоја голема редица на чекање, се... »

Совети за возење мотоцикл на жешко време

Совети за возење мотоцикл на жешко време

  Кога грее сонцето, сите имаме желба да го извадиме мотоциклот од гаражата и да поминеме голем број километри со него. Возењето на топло време е одлично но вие и вашиот мотоцикл морате да бидете подготвени. Ова особено важи доколку подолг период не сте возеле. Оваа листа која ја подготвивме ќе ви даде неколку совети како најубаво да го поминете летото. Проверете ги гумите Без разлика какво е... »

Прво возење: 2019 Honda CB650R и CBR650R

Прво возење: 2019 Honda CB650R и CBR650R

  Кога дојде поканата за присуство на презентацијата на двата мотоцикли на Honda, CB650R и CBR650R, навистина бев заинтересиран да отидам. На хартија, моделот 650 изгледа како еден од најпотценетите модели но навистина сакав самиот да проценам дали тоа е вистина или не. Какви се вашите секојдневни патувања со мотоцикл? За повеќето од нас кои се заинтересирани за 650, веројатно имаат кратки ре... »

Пристигнува нов Kawasaki Ninja ZX-10RR

Пристигнува нов Kawasaki Ninja ZX-10RR

  Пред еден месец пишувавме за тоа како Kawasaki планира да му одговори на Ducati Panigale V4 R кој во моментов доминира во Светскиот Супербајк шампионат. Пред еден месец пишувавме за тоа како Kawasaki планира да му одговори на Ducati Panigale V4 R кој во моментов доминира во Светскиот Супербајк шампионат. Накратко, Јапонската компанија планира на пазарот да престави специјален супербајк моде... »

Прво возење: Moto Guzzi V85 TT

Прво возење: Moto Guzzi V85 TT

  Можам да се обложам дека во 98 проценти од сите прегледи кои ќе ги најдете за Guzzi V85 TT, по неколку пати ќе го сретнете зборот „карактер“ и какво е вашето чувство кога сте на оваа класична, ендуро машина како што ја нарекува Moto Guzzi. Ајде да се вратиме малку наназад. Приказната за Moto Guzzi, како и кај сите други Италијански брендови е комплексна и исполнета со подеми, падови и голем... »

Essence E-Raw: Француски предлог за „чист“ мотоцикл

Essence E-Raw: Француски предлог за „чист“ мотоцикл

  Релативно непознатиот француски производител, Essence Motorcycles од Лион, на пазарот му понуди екслузивна серија од само 10 примероци на прекрасно дизајниран електричен мотоцикл со автономија од 185 километри. Еден ден кога ќе снема нафта сите ќе бидеме приморани да возиме на „струја“. Тоа е извесната судбина која не очекува! Но, што ќе прават тогаш заколнатите мотоциклисти кои никако нема... »

Moto Guzzi го претстави V9 Bobber Sport

Moto Guzzi го претстави V9 Bobber Sport

  Moto Guzzi ја претстави новата спортска верзија на нивниот Moto Guzzi V9 Bobber кој сега ќе има поголеми тркала, единечно седиште и црн издув. Сето ова е направено со цел мотоциклот да добие поагресивен изглед. Моделот исто така има и гумен оклоп кај вилушката, преден штитник за кал како и светло кое сега има пониска позиција. Bobber Sport исто така има и прилагодливи Öhlins амортизери кои ... »

Grossglockner Strasse: За сите оние кои сакаат вистинско уживање

Grossglockner Strasse: За сите оние кои сакаат вистинско уживање

  Чудно е кога ќе дознаеш дека некоја планина за која никогаш не си слушнал е навистина позната. А самото спомнување на името на планината предизвикува возбуда кај сите љубители на автомобили и мотоцикли. Признаваме, и ние пред некое дознавме за овој пат. А само што пристигнавме на подножјето на планината, знаевме дека не очекува нешто посебно. Веќе после шестиот свиок не ни се веруваше каде ... »

Ново BMW S1000RR во 2019

Ново BMW S1000RR во 2019

  Не би ја нарекол најлошо чуваната тајна во мото индустријата во моментов, но фактот дека BMW ќе го претстави на пазарот новиот S1000RR како модел за сезоната 2019, не е некоја нова информација. Всушност, мислевме дека мотоциклот ќе го видиме уште минатата сезоната откако се појавија фотографии од него, а според кои можеше да се забележи дека мотоциклот е подготвен за производство. Но,откако... »

Harley-Davidson Bucherer Blue – мотоцикл од 1,8 милиони долари

Harley-Davidson Bucherer Blue – мотоцикл од 1,8 милиони долари

  Веќе сме навикнати да гледаме рачно изработени мотоцикли, особено оние за чија основа е искористен мотоцикл на Harley-Davidson. Но не сме навикнати да гледаме мотоцикл кој е направен на тој начин за да чини 1.8 милиони долари. Да бидеме искрени, самиот мотоцикл не чини толку многу, туку тоа е поради дијамантите кои го украсуваат. Користејќи Softail Slim S како основа, Швајцарскиот производи... »

Page 1 of 9123»
Close
AutoInfo на Facebook
Ви се допаѓа AutoInfo?