Актуелен Миг

Најавени нови субвенции за поеколошки возила

Најавени нови субвенции за поеколошки возила

  Владата најавува нови мерки со кои би требало да се помогне во обновување на возниот парк, а со тоа и на намалување на емисијата на штетни госови. Дали конечно ќе доживееме конкретна реализација? Со првите есенски денови, во поголемите градови во државата, квалитетот на воздухот драматично се влошува. За оваа циклична појава, оправдано или не, погледот на надлежните јасно беше насочен кон в... »

Volvo Cars Macedonia се всели во нов салон

Volvo Cars Macedonia се всели во нов салон

  Една година по преземањето на претставништвото на Volvo автомобилите на домашниот пазар, шведскиот производител конечно доби свој нов дом. Во пригодна и свечена атмосфера официјално беше отворен новиот салон на Volvo Cars Macedonia. Салонот изграден според највисоките Volvo Retail Experience стандарди претставува симбол за нов, свеж почеток на брендот Volvo во Македонија. Освен што е салон ... »

Електрични тротинети – про и контра!

Електрични тротинети – про и контра!

  Електричните тротинети ги преплавуваат големите градови – дижењето со помош на електромотор се јавува како масовна замена на користењето велосипед и за пешачењето. Доволно е мала прошетка помеѓу градските блокови за да го забележите нивното присуство. Електричните тротинети сé се почеста појава. Ги има во разни големини и во голем број на технички варијации. Заедничко за сите е што за погон... »

Иџе се враќа на европските патеки

Иџе се враќа на европските патеки

  Игор Стефановски Иџе со својот Hyundai i30 N годинава ќе вози неколку трки од TCR Italy серијата со што најуспешниот наш тркач и службено се враќа на натпреварувачките патеки. Автомобилскиот спорт е ужасно скапа активност. Поготово кога ќе се осмелите да влезете во европските шампионати и ќе се обидете да им конкурирате на бројните домашните натпреварувачи. Добро, најлесно е човек да се пом... »

Промотивни возења со Volvo автомобилите

Промотивни возења со Volvo автомобилите

  Во оргазницаија на Volvo Cars од 21.05 до 23.05. (вторник, среда, четврток) во Скопје (City Mall) ќе присуствува караванот, Freedom To Move составен од актуелната гама возила на шведскиот производител. Погледнете го овој автомобилски дрим тим кој Volvo го состави за презентација пред македонската публика:    – V40 D2 Inscription    – XC40 D3 A Momentum  ... »

Новиот Kia Ceed понуден со нов мотор и збогатена опрема

Новиот Kia Ceed понуден со нов мотор и збогатена опрема

  Со нов трицилиндерски мотор од 120 КС и со богата Black Pack опрема, новиот Ceed е веќе достапен во салоните на Kia по акциска цена од 15.990 евра. Беше само прашање на време кога гамата на популарниот корејски компакт ќе го добие новиот 1.0 T-GDi мотор. 120 КС искомбинирани со опрема од Black Pack – едицијата, на новиот Ceed ќе му овозможат нови перспективи. Сега, познатиот трицилинд... »

Видео прилог од промотивните возења со „Renault Twingo Cup“ во Серес

Видео прилог од промотивните возења со „Renault Twingo Cup“ во Серес

На тркачката патека во Серес (Грција) го возевме Twingo подготвен за натпревари во посебно организираниот “Twingo CUP“ кој ќе се вози од осум македонски тркачи на  пет кружни и 4 ридско-брзински натпревари. Првата кружна трка од годинешниот шамипонат во „Renault Twingo Cup“ е веќе закажана за 18 и 19 Мај во Кичево. Таа ќе биде една од вкупно петте кружни трка кои ќе се возат на патеките во зе... »

Range Rover Evoque: Од Rooftop перспективите изгледаат поинаку

Range Rover Evoque: Од Rooftop перспективите изгледаат поинаку

  Range Rover има целосно нов Evoque кој ги носи сите благороднички гени на своите претходници. Луксузниот компактен SUV го задржува софистицираниот изглед како и можноста со него да се излезе по беспаќа. Најмалиот „ренџ“ сега се нуди со почетна цена од 46.500 евра. Качен на највисокото плато од катна гаражата, новиот Evoque симболички ја покажува позицијата за која е предодреден. Тој мора да... »

Седанската изведба на A-класата понудена на нашиот пазар

Седанската изведба на A-класата понудена на нашиот пазар

  А-класа седан, најкомпактниот класичен модел на Mercedes-Benz, воедно и најаеродинамичната лимузина во светот, домашниот импортер веќе ја има во редовна понуда.   Четиривратната лимузинска варијанта на новата А-класа е единствен модел од тој вид на MB кој има погон на предната оска. На таквото решение највеќе се  радуваат патниците на задните седишта, а помалку среќни се кори... »

Во Серес претставени натпреварувачките модели од Twingo-куп серијата

Во Серес претставени натпреварувачките модели од Twingo-куп серијата

  На тркачката патека во Серес (Грција) го возевме Twingo подготвен за натпревари во посебно организираниот “Twingo Куп“ кој ќе се вози од осум македонски тркачи на 4 (или пет) кружни и 4 ридско-брзински натпревари. Осум идентични модели Renault Twingo, обоени во пастелни, тркачки бои, подготвени за демонстрирање на можностите, не пречекаа на тркачката патека „Серес“ во соседна Грција. Подгот... »

Page 1 of 20123»
Close
AutoInfo на Facebook
Ви се допаѓа AutoInfo?