Инфо

Последната Pagani Huayra ќе се вика “Il Ultimo”

Последната Pagani Huayra ќе се вика “Il Ultimo”

  Јагодтката доаѓа на врвот! Хорацио Пагани има посебен однос спрема аргентинските ветрови. Тие му се неисцрпна инспирација при именувањето на неговите егзотични спортисти. Zonda и Huayra се модели кои се и побрзи од ветриштата по кои се наречени. Zonda која се произведуваше од 1999 па се до лани, го изгради имиџот кој гарантира историска вредност на секој посебно произведен примерок. Од друг... »

Nissan ја истакнува својата посветеност кон електрификацијата

Nissan ја истакнува својата посветеност кон електрификацијата

  На престојниот авто салон во Пекинг, Nissan ќе се претстави со три целосно електрични модели со што ја истакнува посветеноста кон возилата со нулта емисија на издувни гасови. Дека Nissan сака да вози на струја знаеме од 2010 година кога беше претставен серискиот компакт, Leaf. Понатамошниот развој на моделот, чија последна верзија е прикажана минатата есен, доведе до продажба од 300 илјади ... »

BMW i4 EV: Баварски одговор на Tesla

BMW i4 EV: Баварски одговор на Tesla

  Со едно полнење серискиот i4 EV би требало да помине помеѓу 550 и 700 километри со што би се поставиле нови стандарди кај електричните возила. Врз основите на концептот BMW i Vision Dynamics concept прикажан лани на салонот во Франфурт, BMW во 2020 ќе ја претстави сериската изведба на i4 EV која според автономијата би требало да конкурира на моделите на Tesla. Како што јавува магазининот Au... »

Kia K900: Ново издание на најлуксузната Kia

Kia K900: Ново издание на најлуксузната Kia

  На престојниот салон во Њујорк кој ќе се оддржи кон крајот на овој месец, Kia ќе го претстави својот знаменосец, K900. Да, Kia произведува и големи луксузни седани. Патот кон високата луксузна класа беше отворен 2012 со претставувањето на моделот, K900. Според добриот обичај, корејците ги развиваат своите модели токму на тие пазари за кои и се наменети. Тоа во случајот со K900 значи дека се... »

Деца измислија начин како да го оддржуваат ветробранското стакло чисто со вода од дождовница

Деца измислија начин како да го оддржуваат ветробранското стакло чисто со вода од дождовница

    Со повторна употреба на водата од дождот Европа може да заштеди шест милијарди литри вода годишно. Идејата на братот и сестричката Даниел и Лара Крон од Германија може навистина да придонесе да се заштедат милијарди литри вода годишно. Всушност, наместо да ги бришеме капките вода од дождот кој се цеди низ ветробранското стакло, зошто не би ги собирале со цел повторно да ги употребиме... »

Audi e-tron GT (2020): Електрификација на Инголштат

Audi e-tron GT (2020): Електрификација на Инголштат

  Редовната годишна конференција, Audi ја искористи за претставување на првите скици на идниот електро-спортист кој се очекува во 2020 година. Првите скици јасно ја дефинираат намерата. Audi e-tron GT со елегантна и динамичка линија и четири седички позиции, силно ќе ги следи Gran Turismo премисите. Разликата ќе се порави во однос на погонот; тој ќе има целосно електричен погон. Иако, судејќи... »

Нарачани над 100 илјади примероци од Opel Crossland X

Нарачани над 100 илјади примероци од Opel Crossland X

  На неполна година од почетокот на примање на нарачките а веќе е бестселер. Над 100.000 купувачи ширум Европа го одбраа Opel Crossland X. Свежиот надворешен изглед, пространоста и променливата внатрешност по терк на MPV возилата, со тренди каросерија во две бои и лежерен изглед на СУВ, Crossland X е полн погодок на пазарот во „Б“ сегментот на европски SUV возила. „Со типична Opel технологија... »

Не паркирај, бушам гуми (видео)

Не паркирај, бушам гуми (видео)

  Британските комунални служби смислија ефикасен начин против мераклиите кои секогаш се снаоѓаат за паркинг место. Уредот наречен Catclaw се поставува на тротоари на кои паркирањето е строго забрането. Вечната борба на надлежните градски органи кои треба да воведат ред во сообраќајот (секако и паракирањето) и возачите на кои секогаш нели, им недостасува така потребниот паркинг простор, британ... »

SsangYong e-SIV Concept: Самостојно и на струја

SsangYong e-SIV Concept: Самостојно и на струја

  На салонот во Женева, SsangYong амбициозниот SUV специјалист од Кореја претстави концептна изведба на целоно електричен кросовер кој има вграден систем од трето ниво за сопствено управување. Кон трендот на општата електрификација сега се приклучува и корејскиот SsangYong кој во Женева го прикажа концептниот кросовер e-SIV Concept. Прво што паѓа во очи е новиот визуелен пристап кој највероја... »

Volvo XC 40 прогласен за автомобил на годината во Европа

Volvo XC 40 прогласен за автомобил на годината во Европа

  Спред поновата традиција, Автомобилот на годината во Европа се прогласува на отварањето на автомобилскиот салон во Женева. Најпрестижната европска титула годинава ја понесе Volvo XC 40. Носител на најстарото воедно и најпрестижното европско признание оди во рацете на шведскиот производител. Volvo XC 40 е носител на титулата, Автомобил на годината во Европа. Меѓународно жири составено од чле... »

Page 1 of 30123»
Close
AutoInfo на Facebook
Ви се допаѓа AutoInfo?