Мотоцикли

Седум дестинации на кои треба да возите оваа година

Седум дестинации на кои треба да возите оваа година

  Ако ви е преку глава од ладното и влажно време, сега е вистинскиот момент да почнете да размислувате за прекрасните авантури кои можете да ги имате со вашиот мотоцикл во текот на летото. Во овој текст ќе ви претставиме седум дестинации кои навистина вредат да се посетат. Од висорамнините во Шкотска па се до замокот на грофот Дракула, постојат голем број на патишта на кои можете да уживате с... »

Kymco го претстави електричниот скутер Ionex

Kymco го претстави електричниот скутер Ionex

  Kymco го претстави „Ionex“ електричниот скутер со ветување дека засекогаш ќе го промени начинот на кој патуваме. Во пресрет на мото шоуто во Токио, Kymco го претстави Ionex електричниот скутер за кој велат дека ги елиминира сите бариери. Но кои се тие бариери? Очигледно има четири: изглед, брзина на полнење, опсег и инфраструктура. Како успеа Kymco да ги совлада сите овие работи? Батерии ко... »

BMW ја претстави F серијата на GS моделите

BMW ја претстави F серијата на GS моделите

  Целосно освежување на GS моделите од F серијата најави BMW Motorrad оваа недела. Целта, како што велат од компанијата, е трансформација на овие 11 години стари мотоцикли во нешто ново што ќе може да се вози по секаков терен. Целосно освежување на GS моделите од F серијата најави BMW Motorrad оваа недела. Целта, како што велат од компанијата, е трансформација на овие 11 години стари мотоцикл... »

TVS Zeppelin – концепт на хибриден крузер

TVS Zeppelin – концепт на хибриден крузер

  Индијците претставија концепт на хибриден крузер кој се надеваме дека ќе го видиме во продукциска фаза. На нашите читатели сигурно им е познато името TVS како брендот кој стои зад линијата на мотоцикли со мала моќност на BMW. Индиската компанија исто така го пушти во продажба спортскиот мотоцикл со зафатнина од 300cc наречен TVS Apache RR 310. А еве уште една причина поради која вреди да се... »

Нов BMW K1600 Grand America

Нов BMW K1600 Grand America

  BMW K1600GT е технолошко чудо. Одличен е за возење но исто така тој е и многу масивен, неговото седиште е доста високо, тежи еден тон и делува навистина застрашувачки. BMW K1600GT е технолошко чудо. Одличен е за возење но исто така тој е и многу масивен, неговото седиште е доста високо, тежи „еден тон“ (364кг) и делува навистина застрашувачки. K1600 Bagger го промени сето тоа, додавајќи му ... »

[галерија] Ducati Panigale V4

[галерија] Ducati Panigale V4

  Ducati Panigale V4 2018 и официјално имаше свое деби пред мото шоуто во Милано. Новата машина со зафатнина од 1103ццм има неколку импресивни бројки: 214кс на радилица и тежина од 174 килограми. Ако сте хард кор фан на Ducati, тогаш сигурно засекогаш ќе се сеќавате на овој ден бидејќи Ducati  одлучи да го напушти својот v-twin супербајк дизајн и да го направи првиот четири цилиндричен агрега... »

Хибридната иднина на мотоциклите

Хибридната иднина на мотоциклите

  Какво гориво треба да има? Тоа воопшто не е важно. Керозин, бензин, дизел, гориво за авион, на моторот воопшто тоа не му е важно. Постои едно клише дека најдобрата технологија која ја измислил човекот секогаш е скриена од страна на владата и армијата. Се чини дека работите не се поинакви ниту во светот на мотоциклите. Запознајте го „SilentHawk“, создаден од инжинерската и научна компанија, ... »

Објавени фотографии од новиот модел на Honda Gold Wing 2018

Објавени фотографии од новиот модел на Honda Gold Wing 2018

  Новата Honda Gold Wing 2018 долго време беше во развој, но неодамна објавеното промотивно видео ни потврди дека новиот мотоцикл ќе биде претставен оваа есен на саемот „EICMA“ во Милано на кој ќе присуствуваме. Новата Honda Gold Wing 2018 долго време беше во развој, но неодамна објавеното промотивно видео ни потврди дека новиот мотоцикл ќе биде претставен оваа есен на саемот „EICMA“ во Милан... »

Kawasaki Ninja H2 ќе се произведува и во 2018

Kawasaki Ninja H2 ќе се произведува и во 2018

  Оние кои немаа среќа да го обезбедат Kawasaki Ninja H2 моделот ова година сигурно ќе бидат задоволни од оваа информација. Јапонскиот производител повторно ќе ги пушти во продажба во 2018 година. Бидете подготвени бидејќи и овој пат тие ќе бидат во лимитиран број. Ninja H2R 2018 ни доаѓа директно од развојниот тим на инжинерите на Kawasaki и нуди одлични перформанси без ограничувањата на ули... »

Објавени фотографии од новата Honda Gold Wing 2018

Објавени фотографии од новата Honda Gold Wing 2018

  Honda Gold Wing се смета за еден од најдобрите мотоцикли во својот сегмент и покрај фактот дека за прв пат беше претставен во 1974 година. Судејки според фотографиите од моделот за 2018 година, се чини дека Јапонскиот производител одлучи да направи големи промени кај новиот модел. Honda Gold Wing се смета за еден од најдобрите мотоцикли во својот сегмент и покрај фактот дека за прв пат беше... »

Page 1 of 8123»
Close
AutoInfo на Facebook
Ви се допаѓа AutoInfo?