Актуелен Миг

Свечена промоција на новите SUV модели на OPEL во Скопје

Свечена промоција на новите SUV модели на OPEL во Скопје

  На свечена промоција во Сити Хол во Скопје, во присуство на голем број новинари, претставени се новите СУВ модели на Opel: Crossland X, Mokka X и Grandland X. Модерните кросовери беа преставени од автомобилските новинари: Крумислав Барзов, Владимир Ристовиќ, Агрон Сулејман, Блашко Велјановски, Горан Антевски и Љупчо Михајловски, заедно со Драган Ненадовиќ, директорот на Opel за Србија, црна... »

Црниот триаголник на нашата сообраќајна безбедност

Црниот триаголник на нашата сообраќајна безбедност

  Почетокот на годинава воопшто не ветува безбедност на нашите патишта –  човечките жртви на ранливите категории сурово нé предупредува за мигот кој го живееме. Не ни се потртебни никакви длабоки анализи ниту системски проучувања за да ја увидиме страшната небезбедност на нашите патишта. Таа е видлива со голо око. Се гине на сите страни, ако постои од страшното уште пострашно, жртви се ... »

Еуроимпекс започнува соработка со Македонска Опера и Балет

Еуроимпекс започнува соработка со Македонска Опера и Балет

  Во пресрет на Мајските оперски вечери, Еуроимпекс и МОБ потпишаа меморандум за соработка при што и официјално беа предадени клучевите од Peugeot 3008 на Г-дин Ќазим Асотиќ – в.д директор на Македонска Опера и Балет. Годинава публиката на Мајските оперски вечери, во нејзината официјална програма, ќе може да проследи 5 оперски изведби, по еден оперски и еден гала балетски концерт. Како дополн... »

Практична проверка на новите General Tires пневматици

Практична проверка на новите General Tires пневматици

  Со пневматиците на General Tire монтирани на неколку вистински теренци и SUV возила, на мотокрос патеката, Орман поминавме низ нови, возбудливи искуства. Американскиот производител General Tire постои повеќе од еден век додека како дел од германскиот концерн Continental, функционира од 1986 година. Во светот познат првенствено со понуда на пневматици за теренци и секаков друг вид гуми намен... »

Great Wall започнува со дилерска експанзија

Great Wall започнува со дилерска експанзија

  На самиот влез на Штип, свечено е отворен новиот изложбено продажен салон на компанијата Prima Inkaso, дилер на Толту Моторс, импортер за програмата на кинескиот Great Wall за Македонија, Црна Гора, Албанија и Косово. Компанијата Prima Inkaso е добро позната во југо-источниот дел на земјата. Поради високиот углед што го ужива кoмпанијата, таа е одбрана за претставување на Толту Моторс кој п... »

Автобус на гас ќе вози пробно низ Скопје

Автобус на гас ќе вози пробно низ Скопје

  Низ улиците на Скопје веќе вози автобус на струја кој сообраќа на линијата „15“ а автобусот на гас од производителот Mercedes Benz следните два месеца пробно ќе вози на линијата со број „5“. Намерата на градските власти за подобрување на кавлитетот на воздухот е се поочигледна, а се конкретизира во барањето на оптимално решение за автобусите на градскиот јавен превоз. Да се потсетиме дека в... »

Телевизија 24 ги обезбеди правата за пренос на трките од Формула 1 шампионатот

Телевизија 24 ги обезбеди правата за пренос на трките од Формула 1 шампионатот

  Екслкузивно за територијата на Македонија, Телевизија 24 ги обезбеди телевизиските права за пренос на трките во Формула 1, иако најбрзиот тркачки циркус веќе ја извозе првата од предвидените 21 трки, кои се наоѓаат на годинешниот календар на FIA. Големо разочарување владееше кај бројната публика на Формула 1 трките во Македонија пред почетокот на првата трка која се возеше за големата награ... »

Импресивен дочек на идниот бестселер (видео)

Импресивен дочек на идниот бестселер (видео)

  Кореа Ауто Трејд се осмели да биде поинаква и на оригинален начин да го одбележи пристигнувањето на KONA, новиот член на SUV семејството.     Соработката на женскиот магазин Unique со домашниот увозник на Hyundai функционираше беспрекорно. Карактерот на преставуваното возило, во случајот KONA, во целост се совпадна со читателската публика на најпознатиот домашен магазин, Unique. В... »

BMW X2: Нов член во X-семејството

BMW X2: Нов член во X-семејството

  Баварскиот производител плански ја дополнува гамата на своите X-модели. Лубителите на марката имаа можност одблизу да се запознаат со BMW X2 кој се сместува точно помеѓу помалиот  X1 и поголемиот X3. Конструирањето на нови СУВ или кросовер модели претставува најефикасен начин за покачување на добар процент на вкупната продажба. А растот на продажбата, без разлика со кој модел е постигнат то... »

Dacia Duster прогласен за Автомобил на годината во Македонија за 2018

Dacia Duster прогласен за Автомобил на годината во Македонија за 2018

  Националното жири за избор на „Автомобил на годината во Македонија“ годинава по 23. пат го организира изборот кој е најстарата манифестација од ваков тип во Македонија. Од моделите пристигнати на македонскиот пазар помеѓу двата избора, Националното жири за избор на „Автомобил на годината во Македонија“ согласно (Правилникот за работа) и критериумите на изборот, одреди десет (10) финалисти к... »

Page 1 of 15123»
Close
AutoInfo на Facebook
Ви се допаѓа AutoInfo?