editor's Posts

Свечена промоција на новите SUV модели на OPEL во Скопје

Свечена промоција на новите SUV модели на OPEL во Скопје

  На свечена промоција во Сити Хол во Скопје, во присуство на голем број новинари, претставени се новите СУВ модели на Opel: Crossland X, Mokka X и Grandland X. Модерните кросовери беа преставени од автомобилските новинари: Крумислав Барзов, Владимир Ристовиќ, Агрон Сулејман, Блашко Велјановски, Горан Антевски и Љупчо Михајловски, заедно со Драган Ненадовиќ, директорот на Opel за Србија, црна... »

Десет најбрзи автомобили на денешницата

Десет најбрзи автомобили на денешницата

  Кои се десетте најбрзи супер автомобили и колку изнесува нивната максимална брзина? Одговорот е спакуван во 10-минутно видео!   Секој производител сака да ја понесе ласкавата титула, најбрз автомобил на денешницата. Но трката со максималните брзини е динамична категорија: додека се поставуваат рекорди, веќе во специјализираните работилници се подготвуваат нивните заменици. Најспориот о... »

Црниот триаголник на нашата сообраќајна безбедност

Црниот триаголник на нашата сообраќајна безбедност

  Почетокот на годинава воопшто не ветува безбедност на нашите патишта –  човечките жртви на ранливите категории сурово нé предупредува за мигот кој го живееме. Не ни се потртебни никакви длабоки анализи ниту системски проучувања за да ја увидиме страшната небезбедност на нашите патишта. Таа е видлива со голо око. Се гине на сите страни, ако постои од страшното уште пострашно, жртви се ... »

Последната Pagani Huayra ќе се вика “Il Ultimo”

Последната Pagani Huayra ќе се вика “Il Ultimo”

  Јагодтката доаѓа на врвот! Хорацио Пагани има посебен однос спрема аргентинските ветрови. Тие му се неисцрпна инспирација при именувањето на неговите егзотични спортисти. Zonda и Huayra се модели кои се и побрзи од ветриштата по кои се наречени. Zonda која се произведуваше од 1999 па се до лани, го изгради имиџот кој гарантира историска вредност на секој посебно произведен примерок. Од друг... »

Еуроимпекс започнува соработка со Македонска Опера и Балет

Еуроимпекс започнува соработка со Македонска Опера и Балет

  Во пресрет на Мајските оперски вечери, Еуроимпекс и МОБ потпишаа меморандум за соработка при што и официјално беа предадени клучевите од Peugeot 3008 на Г-дин Ќазим Асотиќ – в.д директор на Македонска Опера и Балет. Годинава публиката на Мајските оперски вечери, во нејзината официјална програма, ќе може да проследи 5 оперски изведби, по еден оперски и еден гала балетски концерт. Како дополн... »

Ford Focus: Една основа, многу различни кројки

Ford Focus: Една основа, многу различни кројки

  Новиот Focus прави вистински дисконтинуитет во пристапот на градење; врз идентична платформа ќе се градат четиривратни седан и караван како и петвратен хечбек, а сите тие ќе се прилагодуваат на специфичните потреби на купувачите од разни континенти. Веќе се објавени првите службени (и целосни) фотографии од новиот Ford Focus. Првичните впечатоци говорат за наследник кој без никакви дилеми г... »

Nissan ја истакнува својата посветеност кон електрификацијата

Nissan ја истакнува својата посветеност кон електрификацијата

  На престојниот авто салон во Пекинг, Nissan ќе се претстави со три целосно електрични модели со што ја истакнува посветеноста кон возилата со нулта емисија на издувни гасови. Дека Nissan сака да вози на струја знаеме од 2010 година кога беше претставен серискиот компакт, Leaf. Понатамошниот развој на моделот, чија последна верзија е прикажана минатата есен, доведе до продажба од 300 илјади ... »

Polaris Slingshot SLR LE: Кога автомобил ќе се залуби во мотоцикл

Polaris Slingshot SLR LE: Кога автомобил ќе се залуби во мотоцикл

  Slingshot однапред има изглед на чистокрвен двосед без кров, додека кога ќе се погледне задниот дел тоа без никакви дилеми е мотоцикл. Да е автомобил, не е. Уште помалку е мотоцикл. За да биде автомобил му е потребно уште едно тркало, а како за мотоцикл има едно повеќе. Во секој случај Polaris, производителот од Минесота, добро се снаоѓа со возилата на три тркала. Продадените 25.000 трицикл... »

Седум дестинации на кои треба да возите оваа година

Седум дестинации на кои треба да возите оваа година

  Ако ви е преку глава од ладното и влажно време, сега е вистинскиот момент да почнете да размислувате за прекрасните авантури кои можете да ги имате со вашиот мотоцикл во текот на летото. Во овој текст ќе ви претставиме седум дестинации кои навистина вредат да се посетат. Од висорамнините во Шкотска па се до замокот на грофот Дракула, постојат голем број на патишта на кои можете да уживате с... »

Колку троши автомобилскиот клима уред

Колку троши автомобилскиот клима уред

  Повисоките температури предизвикуваат загревање на внатрешноста на автомобилот; најчесто поставувано прашање е колку разладувањето на возилото навистина ја зголемува потрошувачката на гориво. Зголемувањето на надворешните температури драматично влијаат на влошување на амбинетот во возилата. Спасоносното копче кое не враќа во нормала се вика, A/C (Air Condition). Освен што за кратко време ја... »

Page 1 of 106123»
Close
AutoInfo на Facebook
Ви се допаѓа AutoInfo?